Výroba a montáž

Výroba

Základným prvkom každého závesného balkóna je kvalitná konštrukcia. Všetky konštrukcie vyrábame vo svojich vlastných halách z troch ústredných typov materiálov.

Hliníkové profily

podlieha dodatočným technologickým úpravám - povrchová úprava KOMAXIT formou nanášania práškových farieb. Majú dlhú životnosť, sú antikorózne a patria medzi cenovo najvýhodnejšie. Sú veľmi ľahké, vážia iba 230 kg, pričom pôvodné konštrukcie vážia okolo 700 kg.

Nerezové profily

nevyžaduje ďalšiu povrchovú úpravu. Na rozdiel od železa, nerezové balkóny nezačnú nikdy hrdzavieť. Z toho vyplýva ich dlhá životnosť a nenákladná, nenáročná údržba.

Kombinácia nerezových
a hliníkových profilov

predstavuje kombináciu nerezovej podesty a hliníkového zábradlia. Aj pri tomto type zaručujeme dlhú životnosť, odolnosť voči korózii a nenáročnú starostlivosť.

Výroba a montáž

Výroba a technológie

MS KOVO plus balkóny

Po dodaní presných parametrov od externých projektantov budov sa púšťame do výroby balkónových konštrukcií. Základom dobrého výsledku je náš tím certifikovaných zváračov a skúsených strojárov.

Po výrobe konštrukcií pracujeme na osadení balkónových výplní. Pracovné postupy sú závislé od typu a výberu materiálu na výplň. Ku každému typu pristupujeme precízne so zameraním na presnosť a bezpečnosť osadenia.

Vyrobené a hotové kusy balkónov skladujeme v separátnom sklade hotovej výroby, aby sme minimalizovali akékoľvek poškodenie či znehodnotenie balkónov pripravených na montáž.

Pri výrobe používame iba certifikované materiály a každý výrobok je dodávaný s vypracovaným statickým posudkom. Výrobné procesy od zvárania cez povrchovú úpravu až po zmontovanie konštrukcií a výplní, zabezpečujeme vo vlastnej výrobnej hale.

Povrchovú úpravu realizujeme sami vo vlastných halách najkvalitnejšou a najúčinnejšou technológiou na trhu KOMAXIT - práškovými vypaľovacími farbami podľa vzorkovníka RAL.

Vozový park

Disponujeme vlastným vozovým parkom, čiže preberáme zodpovednosť za balkóny aj počas prepravy. Vozový park sme nedávno obohatili o auto typu Mitsubishi FUSO 9C18 s mechanickou rukou, ktoré je prínosom pri manipulácii, nakladaní a vykladaní konštrukcií, výplní a doplnkov. Vieme sa postarať o odvoz starých balkónov a dovoz nových, čím sa stávame full servisovým partnerom v oblasti výroby, dodania a montáže balkónov.

Vďaka mechanickej ruke a háku vieme nakladať a vykladať paletové množstvá a rôzne iné typy stavebných materiálov a stavebného odpadu.

Montáž

Balkóny nie len kompletne vyrábame, ale aj montujeme.

Montáž sa väčšinou začína  demontovaním starých balkónov a odstrojením budovy od starých konštrukcií. Následne prichádza na rad tím skúsených montážnikov firmy MS KOVO plus, s.r.o. a osadí novú konštrukciu, výplne a doplnky. Až tu je práca považovaná za ukončenú. Samozrejmosťou je záručný a pozáručný servis a zotrvanie v kontakte so správcom budov.