Výroba a montáž

Výplne

Balkónové výplne montujeme vo vlastných halách z kvalitných materiálov, pričom dbáme na presnosť a bezpečnosť osadenia do konštrukcií. Medzi najpoužívanejšie materiály balkónových výplní patria:

MS KOVO plus balkóny

Vrstvený hliníkový kompozit DEBOND / DIBOND

sú dosky s vrstvami z hliníkových plátov a minerálnym alebo polyetylénovým jadrom. Vyznačujú sa veľmi nízkou hmotnosťou, vysokou stabilitou, výbornou odolnosťou voči poveternostným podmienkam a dokonale hladkým povrchom.

MS KOVO plus balkóny

Bezpečnostné lepené sklo STADIP

je zložený z dvoch a viac vrstiev skla a fólií. Po prasknutí skla zostávajú úlomky zachytené a stabilizované práve vo vrstve fólií, až kým sa sklo nevymení. Je vysoko odolný a k prasknutiu dochádza až v prípade, ak ťažší predmet v rýchlosti narazí do plochy.

MS KOVO plus balkóny

LEXAN

je neutrálny a veľmi často využívaný materiál, ktorý sa vyznačuje dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a nerozbitnosťou. Platne si zachovávajú svoju stabilitu a funkčnosť v rozmedzí teplôt od -40 ºC až po + 120 ºC. Sú ľahké na údržbu, odolné proti nárazom a veľmi dobre prepúšťajú svetlo.

HPL dosky

sú bezpečné veľkoformátové dosky vyznačujúce sa vysokou životnosťou, minimálnou údržbou a príjemným estetickým vzhľadom.

Razové skúšky a certifikát bezpečnosti na všetky typy výplní

Za kvalitou a bezpečnosťou našich balkónov si stojíme. Na každý typ balkónových výplní realizujeme tzv. razové skúšky, ktoré by sme laicky prirovnali ku crash testom vo svete automobilov. Naše výplne sú vystavené silným nárazom, prudkému zaobchádzaniu a prejdú len tie najlepšie.

Certifikát vydáva Technický skúšobný ústav. Výplne spĺňajú nie len vysoký stupeň odolnosti voči prasknutiu a lámavosti, ale aj voči poveternostným a teplotným vplyvom, dažďu a vlhkosti.